Aktualności

Wykład Mediation: new challenge for legal system of Ukraine

2018-03-16

Serdecznie zapraszamy na wykład Pani Profesor N.N. Krestovskayi - Kierownika Katedry Teorii i Historii Państwa i Prawa Instytutu Prawa, Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Międzynarodowego Uniwersytetu Humanistycznego, doktor nauk prawnych.

Temat wykładu: "Mediation: new challenge for legal system of Ukraine"

Termin: 16 marca, godz. 9.45, s. Czarnowskiego, Krakowskie Przedmieście 3

KONKURS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

2018-03-15

Więcej informacji po kliknięciu na obrazek

Debata Historie narodowe - wspólna pamięć europejska w dn. 22 marca 2018 r. w Auli Prof. Baszkiewicza, Collegium Politicum

2018-03-15

Program debaty

Osoby zainteresowane uczestnictwem w debacie prosimy o zarejestrowanie:

https://goo.gl/forms/O8Mvm3nYbwDS0P8L2

Relacja z wizyty w ukraińskich szkołach wyższych

2018-03-12

Fotorelacja

Wykład gościnny (16.03) oraz seminarium metodologiczne (17.03) prof. Jean-Michela De Waele’a

2018-03-12
Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW serdecznie zaprasza do udziału w dwóch wydarzeniach naukowych z udziałem naszego gościa, którym będzie prof. Jean-Michel De Waele (Université Libre de Bruxelles) – międzynarodowej sławy politolog, czołowy przedstawiciel frankofońskich nauk społecznych.

 

W piątek (16.03.2018) w godzinach 15:00-18:15 prof. De Waele wygłosi wykład pt. „Football and Politics in Belgium and Low Countries”. Wykład odbędzie się w auli im. prof. Jana Baszkiewicza w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny) w ramach zajęć z przedmiotu monograficznego „Football in Europe: Case Studies” prowadzonego przez dr. Seweryna Dmowskiego i będzie miał charakter otwarty (nie jest wymagane formalne uczestnictwo w kursie lub jakakolwiek rejestracja). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów, doktorantów i pracowników nauki. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

W sobotę (17.03.2018) w godzinach 10:30-13:30 prof. De Waele poprowadzi seminarium metodologiczne dla zainteresowanych pracowników naukowo-dydaktycznych, doktorantów oraz studentów. Seminarium odbędzie się w sali 303 w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny). Nasz gość poruszy następujące tematy:

– teoria i metodologia współczesnej nauki o polityce (ze szczególnym uwzględnieniem badań nad sportem/futbolem),
– doświadczenia w zakresie pisania i publikowania artykułów naukowych w renomowanych czasopismach i wydawnictwach
 – międzynarodowy networking naukowy.

 

Seminarium będzie miało charakter warsztatowy, nasi goście chętnie podejmą dyskusję z uczestnikami oraz odpowiedzą na ich pytania. Ze względu na charakter spotkania udział w nim możliwy jest wyłącznie w drodze internetowej rejestracji dostępnej do dnia 12.03.2018 r. do godziny 23:59 pod adresem: https://goo.gl/SW8Dtz. W przypadku dużego zainteresowania organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji zgłoszonych uczestników. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w seminarium. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Wykład gościnny oraz seminarium metodologiczne realizowane są w ramach projektu innowacyjnego „Football in Europe: Case Studies”, finansowanego ze środków Wydziałowego Planu Indywidualizacji Kształcenia. Udział w nich jest bezpłatny, jednakże organizatorzy nie pokrywają kosztów poniesionych przez uczestników (np. dojazdu lub zakwaterowania). Współorganizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe „Futbol i Polityka”.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela dr Seweryn Dmowski (seweryn.dmowski@uw.edu.pl).

Nowa siedziba Sekretariatu Dyrekcji IE WNPiSM

2018-02-09

Od poniedziałku 19 lutego br. Sekretariat Instytutu Europeistyki oraz Sekretariat Dyrekcji IE znajduje się na Krakowskim Przedmieściu 3, II p, pok. 212 (Sekretariat oraz pokój Dyrektora) oraz pok. 200 (pokój Wicedyrektorów).

Dyżury i seminaria wykładowców IE wciąż odbywać się będą na Nowym Świecie 69, o ile nie podano inaczej.

ERASMUS+

2017-11-28

Zaktualizowane zasady rekrutacji i inne dokumenty prezentujemy TUTAJ

Podsumowanie ogólnopolskiej konferencji TRAKTATY RZYMSKIE - 60 LAT INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ

2017-06-14

Podsumowanie konferencji

Podsumowanie konferencji naukowej "Polska Niemcy Europa. Pytania o wspólna przyszłość?"

2017-05-04

Facebook

Fanpage

Instytutu Europeistyki WNPiSM

Fanpage

Samorządu Studenckiego IE

Akademicka Biblioteka Europejska