Odwołany dyżur administracyjny dr Mizerskiej-Wrotkowskiej

Dodane przez: Administracja    2017-11-17

W dniach 22 i 29.11.2017  Kierownik Studiów dr M.Mizerska-Wrotkowska odwołuje swoje dyżury administracyjne.

Najbliższy dyżur będzie w dniu 01.12.2017 (piątek) w godz. 12.15-12.45 Gmach Audytoryjny, I piętro, pok. 125.

Odwołany wykład z Instytucji UE

Dodane przez: Administracja    2017-11-14

W środę 15 listopada odwołany jest wykład z Instytucji UE (godz 11.30) z prof. Anną Wierzchowską.

Newslettery od EURACTIV.PL

Dodane przez: Administracja    2017-11-13

Zapraszamy do zapisów do Newsletterów EURACTIV.PL

Naprawdę warto być na bieżąco :)

1. Newsy na e-mail https://www.euractiv.pl/subscribe-to-newsletter/

2. Newsy na Messengera https://www.facebook.com/EURACTIVPolska/photos/a.218404711516333.57804.184234908266647/1599195673437223/?type=3&theater

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu - Program Wolontariatu Badawczego

Dodane przez: Administracja    2017-11-09

Oferta jest skierowana do osób, które chcą zostać nauczycielami i zdobyć doświadczenie w nietypowych oraz trudnych sytuacjach związanych z nauczaniem.

Udział w programie można wziąć realizując go jako praktyki dydaktyczne lub inne formy praktyk (jeśli student zaangażuje się na cały czas trwania projektu będzie to 60 godzin).

Byłabym bardzo wdzięczna, jeśli mógłby Pan rozpowszechnić tę informację wśród  studentów.

Rekrutacja trwa do 15 listopada, szczegółowe zasady można znaleźć na stronie:  wolontariat.uw.edu.pl/wiedza/.

Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń pod adres: wolontariat@uw.edu.pl

Zaproszenie dla studentów do aktywnego udziału w konferencji naukowej!

Dodane przez: Administracja    2017-11-07

Politologiczne Koło Naukowe UMCS serdecznie zaprasza na trzecią edycję studencko-doktoranckiej ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, Sport, Muzyka". Format konferencji umożliwia prezentację studenckich prac badawczych. Jest to szansa dla studentów na zdobycie doświadczenia, które może zostać wykorzystane w trakcie dalszej kariery naukowej.

Terminarz zgłoszeń:
20 listopad 2017 - Zakończenie przyjmowania streszczeń
25 listopad 2017 - Ogłoszenie końcowej wersji harmonogramu Konferencji
1 grudzień 2017 - III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, Psychologia, sport, muzyka”

Więcej informacji na stronach organizatora konferencji:

Odwołany wykład dr hab. P. Wawrzyka z Instytucji UE

Dodane przez: Administracja    2017-11-07

W środę 8 listopada dr hab. Piotr Wawrzyk odwołuje wykład o godz. 11.30. Pozostałe zajęcia odbędą się bez zmian.

III Zimowa Szkoła Metodologiczna - dla studentów, doktorantów i pracowników

Dodane przez: Administracja    2017-11-06

Sekcja Metod, Technik i Narzędzi Badawczych Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Katedra Teorii Polityki Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w trzeciej Zimowej Szkole Metodologicznej, która odbędzie się 8-9 lutego 2018 r.

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich osób, które w gronie najwybitniejszych specjalistów w kraju chciałyby skonsultować swoje projekty badawcze lub prowadzone badania pod kątem poprawności metodologicznej. Przedsięwzięcie będzie składać się z wykładów eksperckich z zakresu metodologii w naukach o polityce oraz tematycznych paneli warsztatowych, w trakcie których uczestnicy będą prezentować oraz poddawać pod dyskusję swoje koncepcje badawcze. Zainteresowani będą mogli odbyć również indywidualne konsultacje z zaproszonymi specjalistami.

Zapraszamy przede wszystkim reprezentantów politologii, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa, nauk o mediach oraz dyscyplin pokrewnych.

Nowe godziny pracy sekcji studenckiej

Dodane przez: Administracja    2017-11-02

Od 6 listopada sekcja studencka Instytutu Europeistyki będzie otwarta w Gmachu Audytoryjnym (Colegium Politicum) w nowych godzinach:

poniedziałek 14.00-18.00
wtorek 14.00-15.30
środa 9.00-12.00
czwartek 10.00-14.00
piątek nieczynne

Seminarium pt. Ein Europa, viele Nationen: Erwartungen, Herausforderungen, Perspektiven w Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD)

Dodane przez: Administracja    2017-10-31

Drodzy Studenci,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium pt. Ein Europa, viele Nationen: Erwartungen, Herausforderungen, Perspektiven, które odbędzie się  w dniach od 17 do 18 listopada br. w Warszawie.

Uczestniczyć w nim będą byli stypendyści DAAD z Polski oraz niemieccy studenci przebywający obecnie na polskich uczelniach. Seminarium ma na celu nie tylko przybliżenie aktualnej debaty na temat przyszłości Europy, ale również pozwolić odświeżyć kontakty i wymienić doświadczenia. Dodatkowo, atrakcyjny program towarzyszący  pozwoli na wspólne spędzenie czasu w mniej zobowiązującej atmosferze. Pierwszego dnia seminarium odbędą się międzykulturowe warsztaty z doświadczonymi trenerami i coachami, drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w interaktywnych grach na spostrzegawczość i współpracę, tzw. Escape Room Games.

Zgłoszenia (wypełniony Anmeldeformular) przyjmujemy do dnia 06 listopada br. na adres mailowy agnieszka.bolecka@daad.pl. Liczba miejsc na seminarium jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Seminarium obywać się będzie w języku niemieckim.

Czekamy na Państwa zgłoszenia!

PROGRAM SEMINARIUM

Godziny dziekańskie w dniu 2 listopada

Dodane przez: Administracja    2017-10-30

Dziekan WNPiSM prof. dr hab. Stanisław Sulowski przychyla się do prośby Samorządów Studenckich i w dniu 2 listopada br ogłasza godziny dziekańskie dla studiów polskojęzycznych od godz. 8.00 do 20.00.