Ogłoszenia dla studentów

Odwołane zajęcia prof. J. Wojnickiego

Dodane przez: Administracja    2018-02-20

We wtorek 20.02 prof. dr hab. Jacek Wojnicki odwołuje z powodu choroby swoje zajęcia.

Zajęcia dr Małgorzaty Mizerskiej-Wrotkowskiej

Dodane przez: Administracja    2018-02-19

ZAJĘCIA Z DR MAŁGORZATĄ MIZERSKĄ-WROTKOWSKĄ

Informujemy, że w związku ze zwolnieniem lekarskim wszystkie zajęcia zaplanowane z dr M. Mizerską-Wrotkowską w semestrze letnim 2017-2018 (Prawo międzynarodowe publiczne, Etykieta i protokół dyplomatyczny, Polityka zagraniczna państw UE- II połowa semestru, seminarium magisterskie) poprowadzi prof. Piotr Tosiek. Zajęcia rozpoczną się 01.03.2018 (te, które przepadną- zostaną odrobione).

Odwołane zajęcia z Obrotu gospodarczego

Dodane przez: Administracja    2018-02-19

Zajęcia z Obrotu gospodarczego w poniedziałek 19 lutego są odwołane.

Zajęcia w poniedziałek z Systemów podatkowych państw

Dodane przez: Administracja    2018-02-18

Zajęcia z Systemów podatkowych państw z godz. 9.45 zostają przeniesione na godz. 8.00 do sali 114, Stary BUW. Początek obowiązywania zmiany już 19 lutego! Przepraszamy za zmiany.

SEMINARIA MAGISTERSKIE (I rok)

Dodane przez: Administracja    2018-02-16

Informujemy, że seminaria magisterskie dla I roku rozpoczną się w drugim tygodniu semestru letniego (czyli od 26.02.2018). Wtedy też zostaną Państwo poinformowani o przydziałach do grup seminaryjnych.

Płatne praktyki w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Dodane przez: Administracja    2018-02-15

Praktyki dla absolwentów I stopnia każdego kierunku

https://www.uokik.gov.pl/praktyki.php#faq3290

Wykład gościnny (09.03) oraz seminarium metodologiczne (10.03) z udziałem prof. Richarda Giulianottiego oraz dr. Gary’ego Armstronga

Dodane przez: Administracja    2018-02-12

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW serdecznie zaprasza do udziału w dwóch wydarzeniach naukowych z udziałem naszych gości, którymi będą prof. Richard Giulianotti (Loughborough University) oraz dr Gary Armstrong (Brunel University) – światowej sławy badacze współczesnego sportu z obszaru nauk społecznych, autorzy fundamentalnych monografii i artykułów naukowych, publikujący wyniki swoich badań w najbardziej prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych.

W piątek (09.03.2018) w godzinach 15:00-18:15 prof. Giulianotti i dr Armstrong wygłoszą wykład pt. „Key contemporary issues in the sociology and anthropology of football”. Wykład odbędzie się w auli im. prof. Jana Baszkiewicza w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny) w ramach zajęć z przedmiotu monograficznego „Football in Europe: Case Studies” prowadzonego przez dr. Seweryna Dmowskiego i będzie miał charakter otwarty (nie jest wymagane uczestnictwo w kursie lub jakakolwiek rejestracja). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów i pracowników nauki. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

W sobotę (10.03.2018) w godzinach 10:30-13:30 prof. Giulianotti i dr Armstrong poprowadzą seminarium metodologiczne dla zainteresowanych pracowników naukowo-dydaktycznych, doktorantów oraz studentów. Seminarium odbędzie się w sali 303 w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny). Nasi goście poruszą następujące tematy:

  • teoria i metodologia współczesnych nauk społecznych (ze szczególnym uwzględnieniem badań nad sportem/futbolem),
  • doświadczenia w zakresie pisania i publikowania artykułów naukowych w renomowanych czasopismach i wydawnictwach
  • międzynarodowy networking naukowy.

Seminarium będzie miało charakter warsztatowy, nasi goście chętnie podejmą dyskusję z uczestnikami oraz odpowiedzą na ich pytania. Ze względu na charakter spotkania udział w nim możliwy jest wyłącznie w drodze internetowej rejestracji dostępnej do dnia 19.02.2018 r. do godziny 23:59 pod adresem: https://goo.gl/KsvgSo. W przypadku dużego zainteresowania organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji zgłoszonych uczestników. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w seminarium. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Wykład gościnny oraz seminarium metodologiczne realizowane są w ramach projektu innowacyjnego „Football in Europe: Case Studies”, finansowanego ze środków Wydziałowego Planu Indywidualizacji Kształcenia. Udział w nich jest bezpłatny, jednakże organizatorzy nie pokrywają kosztów poniesionych przez uczestników. Współorganizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe „Futbol i Polityka”.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela dr Seweryn Dmowski (seweryn.dmowski@uw.edu.pl).

Dodatkowy termin podpięć na dodatkowe przedmioty

Dodane przez: Administracja    2018-02-07

Decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW  w terminie od 7-25 lutego 2018 r. będzie możliwość podpinania przez studentów w USOSweb przedmiotów realizowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018. Dotyczyć to będzie wszystkich przedmiotów, których nie objął mechanizm wymuszania podpięć podczas rejestracji na te przedmioty, w tym m.in. lektoratów w sytuacji, gdy student kontynuuje zajęcia językowe rozpoczęte w semestrze zimowym.

Jednocześnie przypominam Państwu, że od 1 grudnia 2015 roku na UW funkcjonuje mechanizm wymuszania podpięć przedmiotów pod program podczas rejestracji na zajęcia. W systemie USOS na formularzach służących do definiowania rejestracji wydziałowych i żetonowych w polu "Czy podpięcia wymagane?” domyślna flaga ma wartość „TAK” dla nowotworzonych rejestracji i nie należy jej zmieniać. Celem zastosowania mechanizmu wymuszania podpięć jest uniknięcie sytuacji, w której to studenci będą mieli jakiekolwiek przedmioty niepodpięte pod program studiów.

Przełożony dyżur prof. J. Wojnickiego

Dodane przez: Administracja    2018-02-07

Ostatni dyżur prof. Jacka Wojnickiego w sesji odbędzie się w piątek 9 lutego o godz. 11.00, sala 39, Nowy Świat 69.

Praktyki w firmie SONDER pozyskującej fundusze europejskie

Dodane przez: Administracja    2018-02-07


Firma SONDER poszukuje praktykantów!


Zapraszamy do współpracy studentów chcących zdobywać praktyczne doświadczenie i w wymierny sposób przygotować się do wejścia na rynek pracy. Głównym obszarem działalności firmy SONDER jest pozyskiwanie funduszy europejskich oraz krajowych dla projektów realizowanych przez podmioty prywatne i publiczne oraz zarządzanie i rozliczanie projektów.


Zapraszamy na dwumiesięczne, bezpłatne praktyki – wymagamy dyspozycyjności 20 godzin tygodniowo. Po ukończeniu praktyk najlepsi praktykanci zostaną zatrudnieni. Więcej informacji przedstawiamy poniżej.


Termin przesyłania zgłoszeń:
28.02.2018 r.


Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
jedrzej.demianiuk@sonder.pl oraz DW: beata.jurgiel@sonder.pl


Zgłoszenie musi obejmować:
- aktualne CV,
- krótką informację o motywacji do podjęcia praktyk.

PRAKTYKI

Studentów europeistyki gorąco zapraszamy do podjęcia praktyk w poniższych instytucjach:

TABELA

Prezentacja dot. praktyk

Więcej ofert dostępne tutaj

Międzyuczelniana wymiana MOST

Europa oczami studentów

1. Brexit

Aktywność studencka