Ubezpieczenie zdrowotne / Health Insurance fee

Dodane przez: Administracja    2017-11-30

Od 1 stycznia 2018 roku student zagraniczny, który sam za siebie opłaca składkę na ubezpieczenie zdrowotne, musi znać swój numer rachunku składkowego (NRS), czyli numer indywidualnego konta. Jeśli student/doktorant cudzoziemiec nie będzie znał swojego numeru rachunku składkowego, to po Nowym Roku nie będzie mógł opłacać składek. W związku z tą informacją  studenci/doktoranci  cudzoziemcy proszeni są  o zgłoszenie się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sala-Dochody w celu uzyskania numeru rachunku składkowego.

Beginning with 1 January 2018 a student from abroad who covers health insurance fees personally must know his/her insurance premium account number (NRS), in other words - individual account number. If a student from abroad doesn’t know his/her insurance premium account number then with the beginning of the New Year he/she won’t be able to cover insurance fees. Therefore students from abroad are asked to report to The Polish Social Insurance Institution (ZUS), in order to receive the individual account number.

Jednorazowa zmiana terminu wykładu z dr M.Mizerską-Wrotkowską

Dodane przez: Administracja    2017-11-30

Z uwagi na udział w szkoleniu dr M. Mizerska-Wrotkowska odwołuje wykłady oraz dyżur dydaktyczny w dniu 06.12.2017 (dyżur administracyjny bez zmian). Dodatkowe zajęcia odbędą się 01.12.2017 w godz. 13.15-14.30 (s. 111-112 Stary BUW) w ramach gościnnego wykładu Profesora Eduarda Tarnawskiego.

Odwołany dyżur prof J. Wojnickiego

Dodane przez: Administracja    2017-11-29

W czwartek 30.11 prof. Jacek Wojnicki odwołuje swój dyżur.

Odwołane seminarium i dyżur dr D. Mikuckiej-Wójtowicz

Dodane przez: Administracja    2017-11-29

Dr Dominika Mikucka-Wójtowicz odwołuje swoje dzisiejsze zajęcia i dyżur (29.11.2017)

Odwołane zajęcia i dyżur dr W. Lewandowskiego

Dodane przez: Administracja    2017-11-28

Dr Wojciech Lewandowski odwołuje swoje zajęcia i dyżur w środę 29 listopada.

Zajęcia zostaną odrobione w terminie uzgodnionym ze studentami.

Odwołany dyżur dr J. Nadolskiej

Dodane przez: Administracja    2017-11-27

Dr J. Nadolska odwołuje swój dyżur we wtorek 28.11.2017. W sprawach pilnych Pani dr zaprasza na dyżur administracyjny w czwartek o godz.11.30.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej - oferta stypendiów

Pismo w pliku PDF

Warsztat z podstaw Unity3D w Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW

Dodane przez: Administracja    2017-11-27

Chociaż silnik Unity3D kojarzy się przede wszystkim z tworzeniem gier wideo, to na warsztatach przyjrzymy się możliwościom jego wykorzystania do tworzenia obiektów multimedialnych (np. wizualizacji, animacji). W związku z tym na zajęcia szczególnie (ale nie tylko!) zapraszamy osoby, które pracują z modelami 3D obiektów zabytkowych, realizując projekty związane z archeologią, historią, historią sztuki lub konserwacją.

Zajęcia odbędą się 9 grudnia 2017 roku (sobota) w godzinach 10.00-18.00 w siedzibie LaCH UW. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące programu zajęć, płatności oraz rekrutacji znaleźć można pod adresem: https://goo.gl/YFVxzq

Odwołane zajęcia i dyżur dr J. Sikory

Dodane przez: Administracja    2017-11-27

W dniach 27 listopada - 1 grudnia 2017 r. dr Justyna Sikora odwołuje swoje zajęcia i dyżur.

Wykład "Kadet Tadeusz Kościuszko. Tradycje Szkoły Rycerskiej"

Dodane przez: Administracja    2017-11-23

Dnia 29 listopada Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Uniwersytet Warszawy”. Tym razem wykład pt. „Kadet Tadeusz Kościuszko. Tradycje Szkoły Rycerskiej” wygłosi Adam Tyszkiewicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. Jednocześnie dla gości zostanie otwarta tego dnia do godz. 19.00 ekspozycja muzealna.

Serdecznie zapraszamy!

Najsłynniejszego absolwenta Szkoły Rycerskiej - Tadeusza Kościuszkę przypominano w murach Uniwersytetu Warszawskiego regularnie w ciągu ostatnich dwóch stuleci. Najważniejsze obchody kościuszkowskie miały miejsce w 100. rocznicę jego śmierci, 15 października 1917 r. Społeczność uniwersytecka zebrała się wówczas przy dawnej siedzibie Korpusu Kadetów - Pałacu Kazimierzowskim, wysłuchała przemówienia ks. Antoniego Szlagowskiego i odsłoniła tablicę pamiątkową. Uroczystość ta była modelowym, patriotycznym wystąpieniem akademików w odradzającej się powoli Polsce. Tablica cudem uniknęła zniszczenia podczas bombardowania uczelni we wrześniu 1939 r. Po wojnie przeniesiono ją do wnętrz Pałacu Kazimierzowskiego i wielokrotnie w jej sąsiedztwie organizowano kolejne obchody kościuszkowskie. W 1956 r. przy pracach nad nowym statutem rozważano także nadanie uczelni nowej nazwy - „Uniwersytet Tadeusza Kościuszki”.