Ogłoszenia dla studentów

Dodatkowe miejsca w Domu Studenta

Dodane przez: Administracja    2017-10-06

W roku akademickim 2017/2018 ubieganie się o miejsce w Domu Studenta z puli niewykorzystanych miejsc odbywa się po raz pierwszy online za pośrednictwem Rejestracji żetonowej, na tej samej zasadzie co zapisy na przedmioty bądź egzaminy na Uniwersytecie Warszawskim.

W dniu 5 października 2017 roku o godzinie 21:00 uruchomiono zapisy do Domów Studenta Uniwersytetu Warszawskiego. W przypadku ubiegania się o miejsce z puli niewykorzystanych miejsc nie będą brane pod uwagę oświadczenia o dochodach ani dodatkowe preferencje.

Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o miejsce znajdują się na stronie internetowej Biura Spraw Studenckich UW:

http://bss.uw.edu.pl/ubieganie-sie-o-miejsce-w-domu-studenta-z-puli-niewykorzystanych-miejsc/ 

Przewodnik dla studentów I roku

Dodane przez: Administracja    2017-10-06

Przewodnik dla nowych studentów (I roku)
http://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2017/03/przewodnik_dla_nowych_studentow_20171.pdf

Jednorazowa zmiana dyżuru dr K. Ławniczaka

Dodane przez: Administracja    2017-10-05

W dniu dzisiejszym (czwartek, 5.10.2017) dyżur dr Kamila Ławniczaka odbędzie się wyjątkowo w godz. 13:00-14.30.

Odwołany dyżur dr J. Czuba

Dodane przez: Administracja    2017-10-02

Dr Jarosław Czub odwołuje swój dzisiejszy dyżur. W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy.

Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW zaprasza na warsztaty

Dodane przez: Administracja    2017-10-02

Programowanie w języku R: wprowadzenie, 16 października 2017
R to zdobywający coraz większą popularność język programowania, z którego pomocą można swobodnie pozyskiwać, analizować i przetwarzać dane. Umożliwia także ich wizualizację, pracę z dużymi zbiorami tekstów a nawet budowę własnych aplikacji do dynamicznego prezentowania danych badawczych. Wszystkie osoby, które chciałyby zacząć swoją przygodę z R zapraszamy na spotkanie wprowadzające, które odbędzie się 16 października o 16:30 w siedzibie LaCH UW.
 
Programowanie w języku Python: wprowadzenie, 18 października 2017
Python to jeden z najpopularniejszych języków programowania wykorzystywanych w projektach humanistyki cyfrowej. Podczas warsztatu wprowadzającego jego uczestniczki i uczestnicy będą mogli zdobyć podstawową wiedzę o języku i przedyskutować jego użyteczność w prowadzonych przez siebie badaniach. Warsztat zapowiada regularne spotkania grupy pythonowej w LaCH UW, chociaż uczestnictwo w nim nie obliguje do udziału w pełnym kursie semestralnym. Zajęcia odbędą się 18 października o 16.30 w siedzibie LaCH UW.
 
Konstrukcja umów prawnoautorskich. Warsztaty dla naukowców, 26 października 2017
Warsztaty mają na celu przedstawienie najważniejszych problemów, jakie mogą powstać przy zawieraniu umów prawnoautorskich, których przedmiotem są publikacje naukowe. Każdy badacz w celu publikacji swojej pracy zawiera umowę z wydawcą, nawet jeśli nie ma ona formy pisemnej. To od niej zależy, jakie prawa pozostaną przy autorze, a jakie zostaną przekazane. Jakie elementy są konieczne, by umowa była ważna, a jakie służą zabezpieczeniu interesu stron umowy? Jakie są skutki poszczególnych postanowień umownych? Szkolenie odbędzie się 26 października o 18.00 w siedzibie LaCH UW w ramach Tygodnia Otwartej Nauki.
 
Zaawansowane metody pracy z archiwami Webu: Wayback Machine, 25 października 2017
Uczestnicy i uczestniczki warsztatu poznają zaawansowane metody wyszukiwania zbiorów w Wayback Machine oraz nauczą się korzystania z interfejsu programistycznego (API) do masowego pozyskiwania i przetwarzania informacji o zarchiwizowanych zbiorach. Częścią warsztatu będzie prezentacja metod pracy z Wayback Machine i historycznymi kopiami stron WWW z wykorzystaniem języka R i oprogramowania RStudio. Zajęcia odbędą się 25 października o 11.00 w siedzibie LaCH UW i objęte są patronatem Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Wolne miejsca na OGUN Geneza, rozwój i zmierzch welfare state w Europie

Dodane przez: Administracja    2017-09-25

Bardzo serdecznie zapraszamy na OGUN Geneza, rozwój i zmierzch welfare state w Europie prowadzony w sem. zimowym przez dr Jadwigę Nadolską. Zajęcia odbywają się w czwartek o godz. 9.45 w sali 335 na Nowym Świecie 69.

Pozostało wolnych 8 miejsc.

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu

Dodane przez: Administracja    2017-09-25

Program Wolontariatu Edukacyjnego - III edycja

Zapraszamy studentów do wzięcia udziału w III edycji Programu Wolontariatu Edukacyjnego!


Program ma dwa główne cele. Pierwszym z nich jest rozwijanie umiejętności dydaktycznych i społecznych studentów, drugim - wyrównywanie szans edukacyjnych wśród uczniów szkół średnich.

Rekrutacja trwa do 16 października, szczegółowe zasady można znaleźć na stronie:  wolontariat.uw.edu.pl/wiedza/.

Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń pod adres: wolontariat@uw.edu.pl 

Odwołany dyżur dr J. Miecznikowskiej

Dodane przez: Administracja    2017-09-20

W środę 27 września dr Justyna Miecznikowska odwołuje swój dyżur administracyjny.

Cultural Orientation Workshop for Warsaw University 2017

Dodane przez: Administracja    2017-09-19

Dear Students,

You are very welcome at the University of Warsaw!

On 1st of October a great adventure begins for you. This means not only exploring the fascinating world of humanities and science but also getting to know Poland, the Poles and the variety of our culture.

As we would like to help you facing this challenge, we take the pleasure to invite you to the workshops on cultural orientation which will take place on 25th - 26th of September and on 27th -28th of September from 10 am to 5 pm on the University Main Campus.

Specialists from the International Organization for Migration will present information about Poland that you can’t google and teach you cross-cultural communication.

The programme of the meeting includes:

  • practical information about living in Poland (the costs of living, public services, transportation, banks, values and concepts specific to Poland);
  •  health care (overview of the medical system, insurance, what to do in emergency situation, the rights of the patients);
  • laws, rights and responsibilities (basic laws and rules which govern the country, visa and resident card information, public institutions and services, commonly broken laws);
  • housing (finding accommodation, rights and responsibilities as a renter or tenant, interpreting a lease, costs of housing, safety measures in the house, registration);
  • education (rules at the university, educational system for students);
  • cultural adaptation, cross-cultural communication.

 

The workshop will be conducted in English and will be held on 25th - 26th of September and on 27th -28th of September from 10 am to 5 pm on the University Main Campus (exact place will be given to the accepted participants).

Please note that there is no possibility of attending only a part or only one day of the workshop.      

As we can accept only a limited number of participants, please register by filling in this: https://goo.gl/forms/jSyyZlFbLlGWyB3K3 form.

Registration will be open till 22nd of September, 1 pm.

Participation is completely free of charge.

In case of any questions please do not hesitate to contact us: welcome@uw.edu.pl

See also: www.welcome.uw.edu.pl.

We will be waiting for you!

Katarzyna Basisty

Head of the

Welcome Point

University of Warsaw
Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa

e-mail: k.basisty@adm.uw.edu.pl
+48 22 55 24 080

www.welcome.uw.edu.pl

Dodatkowy dyżur dr Przemysława Biskupa

Dodane przez: Administracja    2017-09-13

Dr Przemysław Biskup zaprasza na swój dodatkowy i ostatni już w tym roku dyżur (w sprawach dydaktycznych, Erasmusa) we wtorek 19 września w godz. 15.00-16.00, sala 32, Nowy Świat 69.

PRAKTYKI

Studentów europeistyki gorąco zapraszamy do podjęcia praktyk w poniższych instytucjach:

TABELA

Prezentacja dot. praktyk

Więcej ofert dostępne tutaj

Facebook

Fanpage

Instytutu Europeistyki WNPiSM

Fanpage

Samorządu Studenckiego IE

Europa oczami studentów

1. Brexit