Odwołany wykład dr hab. P. Wawrzyka z Instytucji UE

Dodane przez: Administracja    2017-11-07

W środę 8 listopada dr hab. Piotr Wawrzyk odwołuje wykład o godz. 11.30. Pozostałe zajęcia odbędą się bez zmian.

III Zimowa Szkoła Metodologiczna - dla studentów, doktorantów i pracowników

Dodane przez: Administracja    2017-11-06

Sekcja Metod, Technik i Narzędzi Badawczych Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Katedra Teorii Polityki Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w trzeciej Zimowej Szkole Metodologicznej, która odbędzie się 8-9 lutego 2018 r.

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich osób, które w gronie najwybitniejszych specjalistów w kraju chciałyby skonsultować swoje projekty badawcze lub prowadzone badania pod kątem poprawności metodologicznej. Przedsięwzięcie będzie składać się z wykładów eksperckich z zakresu metodologii w naukach o polityce oraz tematycznych paneli warsztatowych, w trakcie których uczestnicy będą prezentować oraz poddawać pod dyskusję swoje koncepcje badawcze. Zainteresowani będą mogli odbyć również indywidualne konsultacje z zaproszonymi specjalistami.

Zapraszamy przede wszystkim reprezentantów politologii, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa, nauk o mediach oraz dyscyplin pokrewnych.

Nowe godziny pracy sekcji studenckiej

Dodane przez: Administracja    2017-11-02

Od 6 listopada sekcja studencka Instytutu Europeistyki będzie otwarta w Gmachu Audytoryjnym (Colegium Politicum) w nowych godzinach:

poniedziałek 14.00-18.00
wtorek 14.00-15.30
środa 9.00-12.00
czwartek 10.00-14.00
piątek nieczynne

Seminarium pt. Ein Europa, viele Nationen: Erwartungen, Herausforderungen, Perspektiven w Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD)

Dodane przez: Administracja    2017-10-31

Drodzy Studenci,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium pt. Ein Europa, viele Nationen: Erwartungen, Herausforderungen, Perspektiven, które odbędzie się  w dniach od 17 do 18 listopada br. w Warszawie.

Uczestniczyć w nim będą byli stypendyści DAAD z Polski oraz niemieccy studenci przebywający obecnie na polskich uczelniach. Seminarium ma na celu nie tylko przybliżenie aktualnej debaty na temat przyszłości Europy, ale również pozwolić odświeżyć kontakty i wymienić doświadczenia. Dodatkowo, atrakcyjny program towarzyszący  pozwoli na wspólne spędzenie czasu w mniej zobowiązującej atmosferze. Pierwszego dnia seminarium odbędą się międzykulturowe warsztaty z doświadczonymi trenerami i coachami, drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w interaktywnych grach na spostrzegawczość i współpracę, tzw. Escape Room Games.

Zgłoszenia (wypełniony Anmeldeformular) przyjmujemy do dnia 06 listopada br. na adres mailowy agnieszka.bolecka@daad.pl. Liczba miejsc na seminarium jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Seminarium obywać się będzie w języku niemieckim.

Czekamy na Państwa zgłoszenia!

PROGRAM SEMINARIUM

Godziny dziekańskie w dniu 2 listopada

Dodane przez: Administracja    2017-10-30

Dziekan WNPiSM prof. dr hab. Stanisław Sulowski przychyla się do prośby Samorządów Studenckich i w dniu 2 listopada br ogłasza godziny dziekańskie dla studiów polskojęzycznych od godz. 8.00 do 20.00.

Odwołany dyżur dr W. Lewandowskiego

Dodane przez: Administracja    2017-10-25

W dniu 25 października dr Wojciech Lewandowski odwołuje sój dyżur dydaktyczny. Zajęcia odbędą się bez zmian. W sprawach pilnych Doktor zaprasza na swoje seminarium o godz. 18.30.

Odwołane zajęcia i dyżur dr D. Mikuckiej-Wójtowicz

Dodane przez: Administracja    2017-10-24

Dr Dominika Mikucka-Wójtowicz odwołuje swoje zajęcia i dyżur w dn. 25.10.2017 r.

Kredyty studenckie - zmiany w przepisach

Dodane przez: Administracja    2017-10-24

Biuro Spraw Studenckich UW informuje, że z dniem 21 października 2017 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 września 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu i kryteriów udzielania, spłacania oraz umarzania pożyczek i kredytów studenckich, uprzejmie proszę o zapoznanie się z dokumentem, link poniżej:

Ponadto informujemy, że Zarządzenie Nr 51 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia
17 grudnia 2013 r. w sprawie wydawania zaświadczeń dla studentów i doktorantów ubiegających się o otrzymanie kredytu lub pożyczki studenckiej oraz wyłaniania najlepszych absolwentów w związku z nowelizacją w/w rozporządzenia jest w trakcie zmiany.

Zamknięcie Sekcji studenckiej na czas przeprowadzki

Z powodu przeprowadzki do nowego budynku WNPiSM do Gmachu Audytoryjnego

w dniach 26.10 - 3.11.2017 r. sekretariaty studiów będą nieczynne,

w dniach 27.10 - 2.11.2017 r. punkt INFO będzie nieczynny.

Przełożony dyżur dr Jadwigi Nadolskiej

Dodane przez: Administracja    2017-10-20

Z powodu udziału w konferencji i seminarium oba dyżury dr Jadwigi Nadolskiej (wtorek 24.10 i czwartek 26.10) są przeniesione na środę 25.10. w godz. 9:45-11:15, pok. 48.

Aktywność studencka