Meetings on legal issues in Poland // Legalziacja pobytu w Polsce

Dodane przez: Administracja    2017-10-20

W związku z tym, że zrozumienie polskiego prawa i procedur sprawia największe trudności studentom, którzy nie znają języka polskiego, zaplanowaliśmy dwa spotkania:

- spotkanie przeprowadzone w języku polskim odbędzie się w czwartek 26 października 2017 r. o godz. 14.15;

- spotkanie w języku angielskim odbędzie się w piątek 27 października 2017 r. o godz. 14.15.

Obydwa spotkania będą miały miejsce na Kampusie Głównym i potrwają ok. 60 minut.

Informacja o dokładnym miejscu spotkań zostanie przesłana mailem do zarejestrowanych uczestników.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji poprzez wypełnienie formularza znajdującego się pod tym linkiem: (spotkanie w języku angielskim) lub po tym linkiem: (spotkanie w języku polskim).

Rejestracja na spotkania potrwa do 24 października.

Przeniesienie wykładu prof. T.G.Grosse z Europeizacji

Dodane przez: Administracja    2017-10-20

W związku z zaplanowanym seminarium pt. „Trzecia władza na rozdrożu” w dn. 25.10.2017, pragniemy poinformować, że zajęcia prof. Tomasza Grosse z przedmiotu „Europeizacja – teoria i praktyka” (13:15-14:45) zostają przeniesione z Auli prof. Jana Baszkiewicza w Gmachu Audytoryjnym do Sali C Audytorium Maximum.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia,

Godziny dziekańskie

Dodane przez: Administracja    2017-10-20

Uprzejmie informujemy, że w związku z wydziałową konferencją poświęconą Zbigniewowi Brzezińskiemu w piątek 20.10.2017 r. Dziekan WNPISM prof. Stanisław Sulowski ogłasza godziny dziekańskie od godziny 13:00 do końca dnia.

Odwołany dyżur dr K. Ławniczaka

Dodane przez: Administracja    2017-10-17

Dr Kamil Ławniczak odwołuje swój dyżur dydaktyczny w czwartek 19.10.2017 r.

Warsztaty w Inkubatorze UW

Inkubator UW

https://iuw.edu.pl/pl/ - do wyboru są m.in. warsztaty z druku 3D, budowania robotów, negocjacji, wystąpień publicznych i organizacji czasu, a także sprzedaży i strategii marketingowych. Pełną ofertę zajęć można sprawdzić na stronie www.iuw.edu.pl w zakładce “Oferta”.

Zmiana sali przedmiotu OGUN Geneza, rozwój i rekonstrukcja welfare state w Europie

Dodane przez: Administracja    2017-10-16

Zajęcia Geneza, rozwój i rekonstrukcja welfare state w Europie z dr J. Nadolską zostają przeniesione do sali 313, Collegium Politicum (nowy budynek Wydziału NPiSM)

ZAJĘCIA Z DR TRZASKOWSKIM

Dodane przez: Administracja    2017-10-16

Przypominamy, że zajęcia z Panem dr Rafałem Trzaskowskim o godz. 11.30 (poniedziałek) odbywają się w sali 116 w Starym BUW.

Dr W. Lewandowski odwołuje zajęcia i dyżur

Dodane przez: Administracja    2017-10-16

Zajęcia i dyżur dr Wojciecha Lewandowksiego w środę 18.10.2017r. są odwołane - zwolnienie lekarskie.

Zajecia dla cudzoziemców w ofercie Artes Liberales

Dodane przez: Administracja    2017-10-12

SPOTKANIA MIĘDZYCYWILIZACYJNE - zajęcia

Zapraszamy studentów i doktorantów ze Wschodu na cykl zajęć zintegrowanych pod patronatem rektora UW „Spotkania międzycywilizacyjne” (150 godzin: semestr zimowy i letni, czwartek godz.15.00-18.15; język polski).

Jest to ogólnouniwersytecki program adaptacyjno-dydaktyczny dla studentów ze Wschodu, realizowany przy wydziale Artes Liberales UW (koordynator dr hab. Zoja Morochojewa). Uczestniczą w nim osoby z Polski i krajów szeroko pojętego Wschodu, które wspólnie będą szukać różnic mentalnych, cywilizacyjnych miedzy Wschodem a Zachodem. Chcemy abyśmy sobie zdali sprawę z głębokich różnic, które nas dzielą i często uniemożliwiają głębsze zrozumienie.

Cykl składa się z pięciu bloków prowadzonych przez specjalistów z psychologii, historii, religioznawstwa, antropologii kulturowej. Składają się na nie:

1.Komunikacja międzykulturowa - psychologia transkulturowa.

2. Globalizacja. Pogranicza cywilizacyjne.

3. Historia kontaktów cywilizacyjnych

4. Codzienność bycia. Antropologiczne ujęcie zagadnień społecznych.

5. Świat duchowy: Religia, Filozofia, Sztuka, Literatura a różnorodność cywilizacyjna.

Celem jest nabycie umiejętności przekształcania informacji w wiedzę i translacja nabytej wiedzy w dialog między cywilizacjami. Nawet świadoma refleksja nad własną kulturą i wiedza o innej nie wystarczą do podjęcia dialogu. Konieczne jest wyjście poza własną kulturę. Dlatego w oparciu o formę dialogu ze studentami odmiennych kultur i cywilizacji, będziemy uzgadniać wzajemne zespoły znaczeniowe.

Dekonstrukcja będzie podstawowym narzędziem pracy. Umożliwia dialog, uczy dystansu wobec własnej kultury i rozumienia innych. Stwarza możliwość stania się przewodnikiem po własnej kulturze dla przybysza z innej cywilizacji i adekwatnie rozumienie innych kultury, gdy przewodnikiem jest druga strona.

Nabycie umiejętności dialogu z innymi cywilizacjami, rozumienia ich kodów i znaczeń, umożliwia  wymianę wiedzy, stwarza warunki do szerokich, nowych form działalności – wspólnej, twórczej pracy w każdej dziedzinie. To sztuka wytworzenia sytuacji, w której obydwie strony nie koncentrują się już tylko na zrozumieniu, lecz wspólnie tworzą nowe pojęcia i narzędzia komunikacji.

Praktyki w Urzędzie m.st. Warszawy

Dodane przez: Administracja    2017-10-12

Zapraszamy stduentów I stopnia do odbycia praktyk w Urzędzie m.st. Warszawy do 23 października 2017 r.

Aktywność studencka