Odwołany dyżur prof J. Wojnickiego

Dodane przez: Administracja    2017-11-29

W czwartek 30.11 prof. Jacek Wojnicki odwołuje swój dyżur.

Odwołane seminarium i dyżur dr D. Mikuckiej-Wójtowicz

Dodane przez: Administracja    2017-11-29

Dr Dominika Mikucka-Wójtowicz odwołuje swoje dzisiejsze zajęcia i dyżur (29.11.2017)

Odwołane zajęcia i dyżur dr W. Lewandowskiego

Dodane przez: Administracja    2017-11-28

Dr Wojciech Lewandowski odwołuje swoje zajęcia i dyżur w środę 29 listopada.

Zajęcia zostaną odrobione w terminie uzgodnionym ze studentami.

Odwołany dyżur dr J. Nadolskiej

Dodane przez: Administracja    2017-11-27

Dr J. Nadolska odwołuje swój dyżur we wtorek 28.11.2017. W sprawach pilnych Pani dr zaprasza na dyżur administracyjny w czwartek o godz.11.30.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej - oferta stypendiów

Pismo w pliku PDF

Warsztat z podstaw Unity3D w Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW

Dodane przez: Administracja    2017-11-27

Chociaż silnik Unity3D kojarzy się przede wszystkim z tworzeniem gier wideo, to na warsztatach przyjrzymy się możliwościom jego wykorzystania do tworzenia obiektów multimedialnych (np. wizualizacji, animacji). W związku z tym na zajęcia szczególnie (ale nie tylko!) zapraszamy osoby, które pracują z modelami 3D obiektów zabytkowych, realizując projekty związane z archeologią, historią, historią sztuki lub konserwacją.

Zajęcia odbędą się 9 grudnia 2017 roku (sobota) w godzinach 10.00-18.00 w siedzibie LaCH UW. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące programu zajęć, płatności oraz rekrutacji znaleźć można pod adresem: https://goo.gl/YFVxzq

Odwołane zajęcia i dyżur dr J. Sikory

Dodane przez: Administracja    2017-11-27

W dniach 27 listopada - 1 grudnia 2017 r. dr Justyna Sikora odwołuje swoje zajęcia i dyżur.

Wykład "Kadet Tadeusz Kościuszko. Tradycje Szkoły Rycerskiej"

Dodane przez: Administracja    2017-11-23

Dnia 29 listopada Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Uniwersytet Warszawy”. Tym razem wykład pt. „Kadet Tadeusz Kościuszko. Tradycje Szkoły Rycerskiej” wygłosi Adam Tyszkiewicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. Jednocześnie dla gości zostanie otwarta tego dnia do godz. 19.00 ekspozycja muzealna.

Serdecznie zapraszamy!

Najsłynniejszego absolwenta Szkoły Rycerskiej - Tadeusza Kościuszkę przypominano w murach Uniwersytetu Warszawskiego regularnie w ciągu ostatnich dwóch stuleci. Najważniejsze obchody kościuszkowskie miały miejsce w 100. rocznicę jego śmierci, 15 października 1917 r. Społeczność uniwersytecka zebrała się wówczas przy dawnej siedzibie Korpusu Kadetów - Pałacu Kazimierzowskim, wysłuchała przemówienia ks. Antoniego Szlagowskiego i odsłoniła tablicę pamiątkową. Uroczystość ta była modelowym, patriotycznym wystąpieniem akademików w odradzającej się powoli Polsce. Tablica cudem uniknęła zniszczenia podczas bombardowania uczelni we wrześniu 1939 r. Po wojnie przeniesiono ją do wnętrz Pałacu Kazimierzowskiego i wielokrotnie w jej sąsiedztwie organizowano kolejne obchody kościuszkowskie. W 1956 r. przy pracach nad nowym statutem rozważano także nadanie uczelni nowej nazwy - „Uniwersytet Tadeusza Kościuszki”.

Wykład Wstęp do studiów europejskich

Dodane przez: Administracja    2017-11-23

Na prośbę studentów Wykład ze Wstępu do studiów europejskich z prof. K.A. Wojtaszczykiem odbywa się w czwartki o godz. 18.30 w sali 210, Nowy Świat 69.

Odwołane zajęcia dr. Rafała Trzaskowskiego

Dodane przez: Administracja    2017-11-22

Zajęcia dr Rafała Trzaskowskiego "Urzędnik UE" w poniedziałki 27 listopada i 4 grudnia zostają odwołane.

Aktywność studencka