Odwołane seminarium doktoranckie prof. Wojtaszczyka

Dodane przez: Administracja    2013-06-06

W dniu dzisiejszym seminarium doktoranckie prof. Wojtaszczyka zostaje odwołane. Dodatkowe konsultacje odbędą się w dniach: 11.06.2013 godz. 15.30 - 16.45, 13.06.2013 godz. 8.00 - 9.30

Ogłoszenie dla I roku II stopnia zaocznych

Dodane przez: Administracja    2013-06-06

Zaległe zajęcia z dr Wojciechem Gagatkiem z "Polityki tworzenia prawa w UE" odbędą się w 9 czerwca godz. 14.40-17.50 w sali nr 5.

Sekcja studencka dla studentów zaocznych

Dodane przez: Administracja    2013-06-06

W ciągu ostatniego zjazdu studiów zaocznych Sekcja studencka będzie czynna w sobotę 8 czerwca 2013 roku w godzinach 9.00-13.30.

Praktyki w Biurze RPO

Dodane przez: Administracja    2013-06-06

Istnieje możliwość odbycia praktyk w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.rpo.gov.pl/pl/content/praktyki-studenckie

EEAS and national diplomacies, 11.06.2013

Dodane przez: Administracja    2013-06-06

How is the European External Action Service changing relations between Brussels and European capitals? Have national diplomacies adapted to the new EU foreign policy machinery? And to what extent are the different parts of this complex system working in unison to make the EU more efficient at the global stage?

Institute of Public Affairs is pleased to invite you to a presentation of the report "European External Action Service and national diplomacies" published by European policy Centre and Finnish Institute of International Affairs with two of its co-authors. The seminar is aimed at discussing the relationships between the European External Action Service (the European diplomacy) and national diplomacies of the UE member states two years after establishing the new institution. The EEAS is about to publish its "review report", therefore it is about time to discuss its current and future role.

Presentations of the report in general will be followed by a presentation of Poland's case study and a debate.

European External Action Service and national diplomacies

Discussion on the report

11th June 2013, 10.30-12:00 a.m.

Institute of Public Affairs

Szpitalna 5, #22, 5th floor, Warsaw

Registration

Programme

Presentation of the report

Kristi Raik , Researcher, Finnish Institute of International Affairs

Grzegorz Gromadzki , Expert working with the Institute of Public Affairs (Poland?s case study)

Debate

Moderator: Jacek Kucharczyk , President of the Executive Board, Institute of Public Affairs

With the support of the Europe for Citizens programme of the European Union

Dyżury dra Pawła Borkowskiego w trakcie sesji egzaminacyjnej

Dodane przez: Administracja    2013-06-06

Dyżury w sesji odbywać się będą:
10.VI , godz. 14.30-16.00, sala seminaryjna IE
19.VI godz. 9.45-11.15, sala 32

Spotkanie z Przewodniczącym Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z młodzieżą

Dodane przez: Administracja    2013-06-05

Spotkanie odbędzie się 7 czerwca w siedzibie Przedstawicielstwa KE przy ul Jasnej. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie

Szkoła Letnia na Węgrzech

Dodane przez: Administracja    2013-06-05

Wszystkie informacje o Szkole Letniej w Gyoer na Węgrzech zawarte są na stronie internetowej http://blszk.sze.hu/8thbss

Debata sejmowa studentów europeistyki

Dodane przez: Administracja    2013-06-05

Już w czwartek, 6 czerwca w Muzeum Kolejnictwa odbędzie się debata studentów pierwszego roku.

TEMAT: QUO VADIS UNIO EUROPEJSKA? WYZWANIA DLA POLSKI I JEJ OBYWATELI
1) Wartości i interesy w funkcjonowaniu państw Unii Europejskiej.
2) Kryzys strefy Euro i jego wpływ na integrację europejską.
3) "Unia dwóch prędkości" początkiem rozłamu Unii Europejskiej.

Debata stała się już tradycją na Wydziale Dziennikarstwa I Nauk Politycznych, odbywa się regularnie od 1991 pod okiem prof. dr hab. Konstantego Adama Wojtaszczyka. Jest wielkim wydarzeniem, do którego studenci pierwszego roku europeistyki w zakresie realizacji polityk UE pilnie przygotowują się cały semestr. Debata jest symulacją obrad sejmu, podczas której poruszane będą tematy związane z Unią Europejską oraz sytuacją Polski.

Wśród gości są Krzysztof Gawkowski, Sekretarz Generalny Sojuszy Lewicy Demokratycznej, Julia Pitera, posłanka Platformy Obywatelskiej, Marek Sawicki czy Robert Biedroń.

Wszelkie powiązania członków debaty z ugrupowaniami politycznymi są całkowicie przypadkowe. Partie zostały przydzielone studentom w drodze losowania. Będzie to Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska, Ruch Palikota, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

Więcej wiadomości możecie znaleźć na naszym blogu:http://www.debatasejmowa2013.blogspot.com/

Dodatkowy termin dyżuru dr Marty Witkowskiej

Dodane przez: Administracja    2013-06-05

Dodatkowy dyżur obędzie się w piątek 7.06 od godz. 16.30 do 18.00 w sali seminaryjnej IE.

Aktywność studencka