Dodane przez: Administracja    2013-10-22

W związku z udziałem w konferencji dr Marta Jas-Koziarkiewicz odwołuje swój najbliższy dyżur 24 października. W sprawach pilnych Studenci są proszeni o kontakt mailowy.

KOMUNIKAT PROREKTOR DS. STUDENCKICH

Dodane przez: Administracja    2013-10-21

Informujemy, że wszystkich studentów dotyczy obowiązek podpinania przedmiotów pod program i etap studiów lub tylko pod program – bez wskazania etapu.
Jeżeli student nie podepnie przedmiotu to tym samym zadeklaruje, że jest to przedmiot ponadplanowy wykraczający poza limit dopuszczalnych dla tego programu zajęć ponadplanowych i od roku akademickiego 2013/2014 będzie zobowiązany do wniesienia za niego opłaty.

Za przedmioty zrealizowane przed rokiem akademickim 2013/2014 a niepodpięte i zrealizowane w ramach limitu nie będą pobierane opłaty.
Zgodnie z Regulaminem Studiów oraz Szczegółowymi Zasadami Studiowania w jednostce przed rokiem akademickim 2013/2014 od studentów mogły być pobierane opłaty za zajęcia nieobjęte planem studiów przewyższające limit zajęć ponadplanowych (w oparciu o zapisy § 15 – Regulaminu Studiów z 2006 r. i Regulaminu Studiów z roku 2010 i 2012).

Informacja dotycząca zajęć i dyżurów dr. Przemysława Biskupa:

Dodane przez: Administracja    2013-10-21

W przyszły czwartek i piątek (24-25.10 br.)zajęcia i dyżury zostają odwołane z uwagi na wyjazd konferencyjny.

Zajęcia z dr Piotrem Wawrzykiem w dniu 16 października

Dodane przez: Administracja    2013-10-15

Z powodu uczestnictwa w konferencji naukowej organizowanej przez Instytut Europeistyki i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zajęcia z dr Piotrem Wawrzykiem z godz, 15 zostają odwołane.

Temat będzie zrealizowany za tydzień. Pozostałe grupy zajęcia bez zmian.

Dodane przez: Administracja    2013-10-15

Uprzejmie informujemy, że dzisiejszy dyżur dr. Wojciecha Lewandowskiego (16;45-18;15) zostaje odwołany.

SKN "Touching Europe" ogłasza nabór nowych członków! Przyjdź na spotkanie rekrutacyjne i dołącz do nas!

Dodane przez: Administracja    2013-10-14

Interesujesz się Europą?

Chciałbyś zdobyć cenne doświadczenie w jednym z najsprawniej działających kół naukowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych?

Może po prostu chcesz poznać nowych ludzi, którzy tak jak Ty, nie boją się nowych wyzwań?

Każdy powód (także wyżej niewymieniony) jest dobry. Przyjdź na spotkanie informacyjne i dołącz do nas!

Studenckie Koło Naukowe „Touching Europe” powstało w 2006 roku z inicjatywy studentów ówczesnej Katedry Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ciągu kilku lat swojej działalności organizowało dotychczas liczne przedsięwzięcia związane ze współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki integracji europejskiej. W zakres działań podejmowanych przez Koło wchodziły m.in .: debaty z politykami, szkolenia i warsztaty dla studentów, debaty studenckie, wyjazdy studyjne do Brukseli, konferencje uniwersyteckie, ogólnopolskie i międzynarodowe. SKN „Touching Europe” posiada bogate doświadczenie w zakresie współpracy z deputowanymi do Parlamentu Europejskiego, przedstawicielami organizacji eksperckich oraz mediami, zarówno studenckimi, jak i ogólnopolskimi.

Czym można się zajmować?

Dosłownie wszystkim. Staramy się indywidualnie dopasowywać role tak, by każdy czerpał z działalności w kole jak najwięcej radości i satysfakcji. Możesz zajmować się stroną internetową, pisać artykuły i felietony, dbać o kontakty z ekspertami, zajmować się PR i promocją, występować na konferencjach, organizować wyjazdy studyjne.. Nie ma ograniczeń. To Ty decydujesz w czym czujesz się najlepiej!

Spotkanie informacyjne połączone z naborem nowych członków odbędzie się 23 października 2013 (środa) o godz. 20:00 w sali 200 ZSS UW (II piętro) na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Koło Młodych Dyplomatów zaprasza na spotkanie!

Dodane przez: Administracja    2013-10-12

Interesujesz się tym co się dzieje na świecie? Marzy Ci się kariera dyplomaty? Masz dużo pomysłów, które chciałbyś zrealizować? Zapraszamy do nas. Koło Młodych Dyplomatów rozpoczyna rekrutację. Czym się zajmujemy: organizacją konferencji i spotkań eksperckich, tworzeniem tekstów do pism naukowych, recenzowaniem nowo wydanych pozycji z zakresu nauk społecznych oraz wieloma innymi projektami.

Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się 15 października o godz. 18.00 w Sali 200 Zarządu Samorządu Studentów UW .

Informacja od dra Michała Wielońskiego

Dodane przez: Administracja    2013-10-12

Na dyżury dra Michała Wielońskiego można przychodzić na 11:30 niezależnie od tego, czy załatwia się sprawy dydaktyczne, czy też związane z praktykami.

DODATKOWE ZAJĘCIA MONOGRAFICZNE

Dodane przez: Administracja    2013-10-10

Studenci europeistyki mają możliwość zapisania się poniżej wymienione zajęcia przeznaczone dla studentów zagranicznych studiujących na UW w ramach programu Erasmus. Zajęcia te mogą zostać zaliczone jako zajęcia monograficzne. Rejestracja na zajęcia poprzez system usos.

1. Prof. Konstanty Adam Wojtaszczyk, Das politische System Polens (in German), 30 hours, 3 ECTS, Wednesday, 08:00-09:30, room “Czarnowskiego”, ul. Krakowskie Przedmieście 3, ground floor (immediately on the left). First lecture: October 2nd.
  2. Przemysław Biskup, Ph.D., Constitutional History of Poland in Comparative European Perspective, 15 hours + 2 study visits, 3 ECTS, Friday, 18:30-20:00, room 113, Old Library (stary BUW), main campus, first floor. First lecture: October 4th.
  3. Mladen Karadzoski, Ph.D., The Western Balkans and European Integration, 30 hours, 3 ECTS, 08:00-11:15, room 111-112, Old Library (stary BUW), main campus, first floor. Schedule: October 21st, 24th & 28th, November 4th, 8th, 15th & 18th.

Spotkanie dla studentów i absolwentów w ODM MSZ - praktyki, staże, studia w CoE, najlepsza praca mgr

Dodane przez: Administracja    2013-10-09

Międzyuczelniana wymiana MOST