KONKURS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

2014/2015

WYNIKI I etapu KONKURSU pt. Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura

Komitet Główny konkursu pt. Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura informuje, że do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

1) Kinga Kaczmarzyk
2) Magda Kalinowska
3) Łukasz Kordowina
4) Krystyna Majszak
5) Stanisław Rabczuk
6) Ewa Szewczyk
7) Marcin Szmit
8) Bogumiła Szot
9) Joanna Trzcińska

II etap, polegający na egzaminie ustnym, odbędzie się 28 marca 2015 r. w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim. Szczegółowe informację zostaną przesłane uczestnikom konkursu drogą elektroniczną w późniejszym terminie.

_________________________________________________________

Szanowni Państwo,

Instytut Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Fundacją Europea organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas najwyższych programowo w danym typie szkoły ponadgimnazjalnej, zainteresowanych tematyką.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
  • I etap do 15 stycznia 2015 r.

Napisanie pracy konkursowej (eseju) na temat: „Znaczenie Grupy Wyszehradzkiej w Europie: doświadczenia i perspektywy”.

20 lutego 2015 roku ogłoszenie wyników na stronie internetowej www.europeistyka.uw.edu.pl wraz z listą osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu (do 50 osób).

• II etap Konkursu - 28 marca 2015 roku - Uniwersytet Warszawski

Egzamin ustny (dwa pytania problemowe oraz jedno pytanie z eseju).

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym w linkach poniżej.