Objazdowe Szkoły Europejskie

Objazdowa Szkoła Europejska (OSE) to projekt zorganizowany z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych w wybranych miastach województwa mazowieckiego. Wykłady prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Europeistyki mają upowszechnić wiedzę na tematy europejskie wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w obrębie całego województwa.

Podczas pierwszej edycji OSE w semestrze letnim 2012 roku OSE zrealizowało 6 autorskich programów zajęć w szkołach w Pruszkowie, Wołominie, Ostrołęce, Wyszkowie, Siedlcach i Płocku. Wykładowcami realizującymi zajęcia w pierwszej edycji OSE byli:

• dr Marko Babić,
  • dr Rafał Bieniada,
  • dr Seweryn Dmowski,
  • dr Karol Kostrzębski,
  • dr Małgorzata Mizerska-Wrotkowska,
  • dr Marta Witkowska.

Tematyka gościnnych wykładów OSE skupia się wokół historii, polityki i problematyki obywateli europejskich. Forma zajęć ukierunkowana jest na zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w prowadzonej lekcji. Każdy z warsztatów zakończony jest pytaniami kontrolnymi i konkursem z nagrodami, m.in. w postaci książek wydawnictwa Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, koszulkami i smyczami z logo Instytutu.

Zajęcia oferowane w ramach OSE są bezpłatne, szkoły nie ponoszą także kosztów związanych z przyjazdami pracowników Instytutu Europeistyki. Jedyne, czego oczekujemy, to aktywnego udziału w zajęciach i otwartych na dyskusję umysłów.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą z Instytutem Europeistyki, serdecznie zapraszamy do kontaktu pod tel. (22) 55 22 929.

Koordynatorem projektu jest mgr Ewa Górecka.